גינות מודרניות- מתאפיינות במס' מועט של סוגי צמחים, צמחים מעוצבים, תבנית מסודרת. משדרות מינימליזם המותאם לעיצוב מודרני של בתים פרטיים המתאפיינים בקווים ישרים ומיעוט חומרים

גינות פרי- הכוונה היא לבוסתנים המאפיינים את התרבות הקדומה של אזורנו, בו היו הגינות בעיקר פרודוקטיביות, כלומר רק צמחים שתרמו לבעלי הבית אם מדובר בריח, בפרי או בצמחים שימושיים לתבלינים, למשקה וכו

גינות גג-/מרפסת- הינן גינות שהצמחים בהם נשתלים במכלים. המכלים יכולים להיות בצורות ובגדלים שונים ומשונים. ולכן חשוב מאוד השליטה הטכנית והטכנולוגית בתנאי הצמחים, כלומר, שהצמחים יקבלו באופן קבוע תנאי השקיה, דישון וניקוז מיטביים, הדבר מתבטא במערכת ניקוז מצוינת, במצע שתילה אידאלי, מערכת השקיה ודישון המשקה ומדשנת באופן אחיד, אוטומציה מלאה ובהתאם לצרכים המשתנים שבאתר. כומן חשובה ההתאמה של הצמחים לתנאים השוררים באתר במיוחד נוכח מגבלות המיקום והגודל של הצמחים.

גינות פנים- כמו בגינות הגג מתאפיינות בגידול צמחים במכלים, אולם מגבלה נוספת היא תנאי האור השוררים במקום. לשם כך אנו נעזרים בטכנולוגיות של תאורה מלאכותית, של השקיה ודישון אוט' או מערכות הידרופוניקה וארופוניקה המאפשרים לצמחים להתפתח בצורה טובה בתנאים המיוחדים השוררים במקום. בחירת הצמחים הינה גורם מאוד חשוב, בדרך כלל אנו בוחרים לעבוד עם צמחים "טרופיים" אשר דרישות האור שלהם נמוכות מעצם גדילתם בתוך יער עד.

גינות אורגניות- הינן גינות אשר מטופלות בשיטות גידול ידידותיות לסביבה, גינה זו רצוי שכבר משלב התכנון התייחסו אליה כאל שכזו. ואז יש להיערך לבניית שיפועים וניקוזים מתאימים. בהכנת הקרקע יש להכניס כמות רבה של קומפוסט. יש להתאים את נושא הצל בהתאם לכיווני השמש, יש לתכנן את הצמחים בהתאם לעונות השנה, מרווחים מתאימים בין עצים. רצוי להשתמש בחיפוי קרקע. בחירת הצמחים גם היא חשובה כדי שהצמחים יהיו בתנאים מיטביים, כמובן שגם בתחזוקת הגינה נשתמש בחומרים ודשנים ממקור אורגני וכן גם חומרי ההדברה אם נזדקק להם.

גינות יפניות- מתאפיינות בתכנון מוקפד תוך כדי מתן דגש למיקום צמחים סמליים, מעוצבים. שימוש בחומי חיפוי ובדוממים רבים המהווים אנרגיות מאזנות לצמחים. יש שימוש באלמנטים מסורתיים יפניים כמו מנורות, גופי מים וסלעים. גינות אלה מסובכות לתחזוקה, דורשות ידע ועבודה רבה.

גינות תבלינים- גינות שימושיות, בהן גדלים צמחים רב שנתיים המשמשים לעשיית מיני תה או לקטיף לצרכי בישול ואפיה. כמו כן ניתן להשתמש בהם לרפואה, לשימושים הוליסטיים (כגון טיהור וריח). בדר"כ גינות אלה נשתלות באזורים נפרדים, כדי שלא "יתחרו" עם צמחים "חזקים" יותר וכן באזורים נגישים שניתן יהיה בקלות להגיע אליהם ולהשתמש בהם. גינות אלו יכולות להישתל גם במכלים ובעציצים.

גינות ירק- בדומה לגינות התבלין, הגינות אמורות להיות נפרדות במיקומן מהגן הרגיל בגלל הצורך בטיפול אינטנסיבי ובקרבה לקהל אשר מלקט את הירקות. בשונה מגינות התבלין, הצמחים הינם צמחים עונתיים דבר המחייב טיפול מוקפד יותר, דרישות המים והדישון הינן מוגברות. תחלופת הצמחים הינה רבה, בכל חילופי עונות יוחלפו הצמחים בחדשים המתאימים לעונה. גינות אלו יכולות להישתל גם במכלים ובעציצים. בנוסף, צמחים אלה מתאימים גם לגידולים הידרופוניים במערכות פנימיות וחיצוניות.

גינות פרפרים- גינות המיועדות "לפתות" פרפרים להימצא בתחומן, גינות אלה מתאפיינות בריבוי פרחים צופניים אשר משמשים כמזון לפרפרים וכמצע להתרבותם. פרחים אלו יכולים להיות גם עונתיים, גם רב שנתיים וגם שיחים או עצים הפורחים בעונות מעבר בהן יש חוסר במזון לחרקים אלה.

גינות לציפורים- בדומה לגינות פרפרים, גינות המיועדות לציפורים צריכות "לפתות" ציפורים להגיע אליהם, מה שמחייב מס' אלמנטים: מקום מסתור שיאפשר לציפורים להסתתר בסבך או מקומות מוגנים בין הענפים הגבוהים, מזון ומים כלומר עצי פרי אשר יאפשרו מזון או מזון לחרקים שהציפורים יבואו ללקט ואלמנטים של מים שיגרמו לציפורים להגיע לשתות מים בעונות שחונות. בנוסף, אנו נוהגים להציב מתקני האכלה וקינון המגבירים את רצונן של הציפורים להישאר בתחומי הגן.

גינות כפריות- מתאפיינות בהיותן חיקוי לטבע גינות אלה אמורות לתת "מראה" טבעי בדומה לשדה בר. הבסיס לגינות אלה הינם צמחים רב שנתיים, עשבוניים אשר נוטים לפרוח בתקופות שונות כך שגינתנו תמיד תהיה צבעונית רק שמיקום הפריחה ישתנה מעת לעת. כן אנו מוספים שיחים אשר פורחים בגלים, חלקם אפילו נותן פרי אכיל ועצים אשר חלקם עצי בר כדי לחבר את הגינה לטבע וחלקם הינם עצי פרי המשתלבים מבחינת אקלים לטבע המקומי.

גינות אקזוטיות/טרופיות- גינות בהם משולבים צמחים שמקורם באזורים הטרופיים של דור הארץ. צמחים המתאפיינים בעלים גדולים, צבעוניים, רובם מבריקים. צמחים אלה מתהדרים במראה ייחודי השונה שינוי רב מהצמחים המקומיים ולכן הם מוגדרים אקזוטיים. הצמחים בדרך כלל רגישים לקור אך גם לחום רב ולכן הם חייבים להיות ממוקמים באזורים מוגנים מפגעי מזג אויר באזורים בעלי אקלים מתון. כמו כן, גינות אלה מכילות צמחים בעלי פירות (אקזוטיים) אשר פחות מוכרים ורגישים יותר לתנאי מזג האויר. לדוגמא: קפה, קקאו, אננס וכד'.

גינות למלונות – חייבות להיות מרשימות ותמיד יפות, דבר שמחייב בסיס של צמחים עמידים קלים לתחזוקה וסביבם פרחים הניתנים להחלפה מהירה בהתאם לצרכי המלון. גינות אלה חייבות להיות בעלות מערכות השקיה ודישון מיטביים אזר "יפנקו" את הצמחים ויוציאו מהם את מירה היופי שהם יכולים לתת, לרוב גינות אלה מעוצבות ומסוגננות כמו גינות: סוקולנטים, גינות טרופיות או לחילופין גינות בר.

גינות לצימרים ובתי אירוח- דומות לגינות בתי המלון, הן פחות מעוצבות ויותר שימושיות ולכן דורשות, מדשאות המאפשרות מרחב משחק ותנועה, משטחי ישיבה, מקומות לגריל, פינות למדורות בחלקן משולבות בריכות שחיה או בריכות נוי וכמובן משולבות בהרבה דוממים, כמו שבילים, מסלעות, טרסות, גדרות ושערים, פרגולות וכד'

גינות ללא גיזום- הינו סוג של גינה אלא סגנון של בחירת צמחים לגינון העכשווי, בשל מחסור בזמן, הזמן שאנו יכולים להקדיש לטיפול בגינה הינו מצומצם ואנו נדרשים לתת מחשבה כיצד לעצב גינות מטופחות אשר דורשות את מינימום הזמן לטיפול בהם. לשם כך, אנו נוהגים להשתמש בצמחים אשר אינם דורשים כמעט טיפול וזאת בכמה אופנים:
i. שימוש בצמחים ננסים אשר מגיעים לגודל מסוים ואינם גדלים עוד אלא נשארים בגודלם המירבי לתמיד, כמו, ננדינה ננסית, ברניה שילגית, הדס ננסי וכו'
ii. צמחים אלה מעצבים את עצמם ומגיעים לגדלים מסוימים חלקם ננסים וחלקם לא, כמו ערער, קופאה, חבושית וכו'. צמחים אלה נותנים מראה מיוחד ללא צורך בהתערבות גינונית
iii. שימוש בצמחים פיסוליים אשר מהווים אלמנטים מרכזיים בגינה, צורתם מאוד מיוחדת ואין צורך להתערב בעיצובם כמו פכיפודיום, נולינה, אדניום וכו'
iv. שימוש בצמחי כיסוי אשר אינם גובהים ולכן דורשים טיפול מינימלי בהגבלת התרחבותם בלבד כמו רוזמרין זוחל, דיכונדרה, סיגלית אוסטרלית וכו'

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים.רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.